Pojeďte s námi na Salzu!

29.08.2007 12:00

 Zveme vás na výpravu do rakouských Alp – do pohoří Hochswab, kterým protéká malebná říčka Salza - čistá řeka s hlubokou, sytě zelenou vodou. Rychlé střídání klidných lagun s dravými peřejemi, to není pro nafukovací kanoe žádná překážka. Proto Salzu sjedou i začátečníci. Budete mít možnost pod vedením průvodců postupně se naučit ovládat loď v silném proudu, bezpečně proplout zpěněnou řeku navzdory její neustále se zvyšující obtížnosti, zdolat peřeje, či rychle se měnící směr toku. Naučíme se také základy vodácké bezpečnosti. Salza je klenotem pro sportovní jezdce, preferující vlny, proudy a peřeje, ale i pro vodáky - turisty, kteří si přijdou na své v zátočinách, lagunách a kaňonech mezi nimi.
Akce je vhodná pro vodáky, kteří již mají zkušenosti s vodou. Mají sjeto pár řek obtížnosti WW1-2.
Salzu budeme sjíždět na nafukovacích lodích typu Pálava. Veškerý vodácký materiál je zajištěn.
Obtížnost řeky Salza se pohybuje podle vodního stavu v rozmezí WW 2 – 3. Aktuální vodočet můžete zjistit na www.kajak.at (Online pegel).
Bezpečnost je zajištěna vodáckými instruktory. Každý účastník je vybaven plovací vestou a přilbou. Používání bezpečnostních ochraných pomůcek je povinné!
Salza je ledovcovou říčkou, která i v letním období má velmi nízkou teplotu. Doporučujeme použití neoplenového obleku.
Každý účastník musí být dobrý plavec! Neplavec se nesmí vodácké akce zúčastnit! Rovněž akce není určena pro vás, pokud trpíte záchvatovým onemocněním, či jiným handicapem, který má přímý vliv na vaši bezpečnost na vodě.


Turistika: Okolí řeky Salzy je jak stvořené pro turistiku – známé lyžařské středisko Hochcar, nádherné pohoří Hochswab, či soutěska Wasserloch. Přímo z kempu vychází turistický chodník na vrchol hory Mitter bg. 978 m.n.m. odkud je nádherný výhled na pohoří Howcar a meandrující Salzu. Oblast mapuje turistická mapa: Wanderkartre 041. Zájemcům můžeme mapu zajistit. Předpokládáme, že část účastníků bude mít zájem pouze o turistiku a na Salzu se bude pouze dívat z vrcholů okolních hor. Turisty na nástupní místa tůr dopraví autobus. Program: 1.den: Středa 26.9. – odjezd ve večerních hodinách. Mikulov – zastávka, možnost večeře. 2. den: Čtvrtek – příjezd do Wildalpenu, postavení stanů. Výuka kanoistiky, ovládání lodi, základní záběry, manévrování. Vjezd do a výjezd z proudu. Metodika záchrany v případě převrhnutí lodě. Sjezd úseku Salzy – dle aktuálního vodního stavu. 3. den sjezd úseku Salzy – dle aktuálního vodního stavu 4. den sjezd blízké řeky Steyer. 5. den sjezd kratšího úseku Salzy, oběd v kempu a odjezd zpět do ČR. Paralelně s vodáckým programem bude probíhat turistický program. Konkrétní trasy, jakož i sestava turistické sekce bude dohodnuta na místě podle aktuální situace. Ubytování: Ubytováni budeme v kempu ve Wildalpenu. Z kempu budeme vyjíždět, nebo kemp bude naší cílovou stanicí. Kemp je vybaven umývárnou s teplou vodou, nezpoplatněnou sprchou, přístřeškem na vaření, ohništěm. Příprava jídla je individuální. V kempu není kuchyňka, ani lednička, vařit si budeme na vařičích. Spát budeme ve stanech. Další info na www.wildalpen.at. Zájemcům múžeme zapůjčit vařič VAR a v omezeném množství i stan. Stravování je možné i v blízkém městečku Wildalpen. Do kempu zajíždí pekař (nemáme ověřeno). Doprava: Doprava autobusem. Nástupní místa: Vsetín, Valašské Meziříčí, Zlín, Uherské Hradiště, Břeclav, Mikulov. Autobus bude s námi po celou dobu. Bude zajišťovat naši přepravu na start vodácké výpravy, popř. odvoz z cíle do kempu. Vybavení:
Vše potřebné vodácké vybavení (loď, pádlo, přilba, vesta) je zajištěno. Doporučujeme neoprenové kalhoty - zapůjčení můžeme zajistit. Dále na vodu budete potřebovat: Triko, bundu větrovku. Nevadí, když budeš mokrý, důležitější je aby tě bunda chránila před větrem. Šátek na hlavu. Pod přilbu je snazší dát šátek než čepici a chránit se tak před nepříjemným větrem. Dále již zmíněné neoprenové kalhoty. Na nohy tenisky a neoprenové ponožky (z hygienických důvodů ponožky nepůjčujeme – možno zakoupit). Nejsou vhodné sandály, nebo pevná obuv typu pohorky. Vhodné jsou neoprenové boty. S sebou na vodu si bereme pouze lehkou svačinu a pití. Do suchého oblečení se převlečeme po příjezdu do kempu, nebo k autobusu, který na nás bude čekat v cíli. Ke stanování budete potřebovat: Stan, spacák, karimatku. Jídlo dle vlastního uvážení. Stravování je individuální. Vařit si budeme na vařičích. Počítejte s možností chladnějšího počasí. Podzim v Alpách je nádherně barevný. Počítat však musíme i s ranní nižší teplotou. Pro turisty: Na tůry: Nepromokavá bunda, pláštěnka. Čepice. Pevná obuv. Budete se pohybovat v horských oblastech v nadmořských výškách okolo 2000 m. Vrchol Hochswabu měří 2277 mnm. Jídlo na celý den. Dále doporučuji: Čelovku, mapu, mobil, eura na útratu. Každopádně ale nezapomeňte na: pas, nebo občanský průkaz a léky, není špatné mít s sebou krém na opalování, jelení lůj a pod. Zkontrolujte, jestli máte povolený rooming a jestli máte dostatečný kredit. Bez kreditu není v zahraničí možné ani hovory přijímat!

Cena a přihlášky:
Cena: 1750,- Kč

Přihlášky zasílejte na adresu: info@vodahory.cz
Peníze na účet č. 917576001/2400 – VS vaše RČ (nebo osobně Pecovi) S vaší účastí počítáme od chvíle, kdy se na účtu objeví vaše platba – účastnický poplatek. Tzn. že kdo dřív zaplatí, ten má jistotu účasti. Počet míst je omezen kapacitou autobusu. Proto neváhejte! Po přijetí platby vám potvrdíme přihlášku. Seznam přihlášených, včetně potvrzení platby můžete zkontrolovat na 3ph.royalrangers.cz v sekci “Akce“.

V ceně je zahrnuto:
Doprava autobusem, ubytování v kempu (3x noc), zapůjčení vodáckého vybavení – kanoe, padlo, vesta, přilba.
V ceně nejsou zahrnuty poplatky za vstupné. Např. vstup do soutěsky Wasserloch stojí cca 3EUR. V ceně není rovněž zahrnuto zdravotní pojištění.


 

Zpět